Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Królowej Jadwigi w Gdyni

Misja szkoły:

"W bezpiecznych i zdrowych warunkach

kształcimy i wychowujemy dzieci i młodzież

na ludzi sukcesu"

Jesteś tutaj: StartEuropejskie projekty eTwinningProjekty edukacyjne eTwinning 2014/2015

To jest strona archiwalna.
Bieżąca strona szkoły jest pod adresem
zsp2.gdynia.pl

Projekty edukacyjne eTwinning 2014/2015

W roku szkolnym 2014/15 klasa 6d pod kierunkiem nauczyciela j.angielskiego Małgorzaty Herzberg uczestniczy w projekcie:

„AND WHAT ABOUT YOU?

Projekt jest realizowany od października 2014 do maja 2015 z dwiema partnerskimi szkołami: z Hiszpanii i ze Szwecji.

Kolejnym projektem realizowanym w tym roku szkolnym w ramach Europejskiej Współpracy Szkół eTwinning jest projekt edukacyjny, w którym uczestniczy klasa 4c

"WE ARE NOT SO DIFFERENT AT THE END"

realizowany pod kierunkiem Małgorzaty Herzberg ze szkołą partnerską z Francji od 06.11.2014r.

W ramach tych projektów dzieci przedstawiają siebie, szkołę, swoje miasto, wykorzystując do tego znajomość nowoczesnych technologii informatycznych, a następnie prezentują efekty swojej pracy rówieśnikom z pozostałych krajów. Głównymi celami obu projektów jest wymiana doświadczeń z życia codziennego pomiędzy różnymi kulturami, wykorzystywanie i udoskonalanie swoich umiejętności językowych w praktyce, komunikowanie się ze swoimi rówieśnikami z partnerskich projektów w języku obcym, umiejętność współpracy w grupie.

W maju i czerwcu 2015r. klasa 4c, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Herzberg, uczestniczyła w projekcie eTwining pt. "Welcome to my town". Partnerem w realizowanym projekcie była włoska szkoła „Plesso Secondaria di I Grado "Pirotta" z Desio, położona w południowych Włoszech. W trakcie trwania projektu każdy uczeń wybierał swoje ulubione miejsce w rodzinnym mieście, w którym lubi spędzać czas i które chciałby pokazać swojemu koledze z innego kraju. Następnie rysował je, dołączając do ilustracji przygotowany samodzielnie opis wraz z uzasadnieniem, dlaczego właśnie to miejsce lubi i poleca jako wartościowe.

Celem projeku było zwiekszanie motywacji i czerpanie radości z nauki poprzez praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych, które uczniowie nabywali podczas całego roku szkolnego.

W roku szkolnym 2014/15 klasa 2c SP pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego pani mgr Aleksandry Maksymiuk uczestniczyła w projekcie eTwinning pt. „The very hungry caterpillar”. Projekt był realizowany od września 2014r. do czerwca 2015r.  z dwiema szkołami partnerskimi: z Włoch i z Turcji. Z projektem powiązana była również wymiana kartek okolicznościowych: „Christmas Cards’ Exchange” i „Easter Cards’ Exchange”.

Kolejnym projektem realizowanym w roku szkolnym 2014/15 w ramach Europejskiej Współpracy Szkół eTwinning był projekt edukacyjny, w który zaangażowana była klasa 3c SP.  Projekt pt. „Discover European countries through characteristics of their heritage” klasa 3c realizowała pod kierunkiem pani mgr Aleksandry Maksymiuk ze szkołami partnerskimi z Francji, Włoch oraz Rumunii od listopada 2014 r. do czerwca 2015 r.

W ramach obu projektów dzieci rysowały i opisywały siebie oraz swoje zainteresowania a także przedstawiały szkołę, w której się uczą. Uczniowie poznawali opowiadania, piosenki, wierszyki, przepisy kulinarne oraz zabytki, wykorzystując do tego znajomość nowoczesnych technologii informatycznych. Głównymi celami obu projektów było rozszerzanie wiedzy o świecie współczesnym, poznanie różnych krajów europejskich i ich kultur, rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, doskonalenie słownictwa z zakresu: jedzenie, ubrania, dni tygodnia, miesiące, pory roku, opis miejsca i ludzi oraz nazwy czynności a także udoskonalanie umiejętności komunikowania się w języku obcym oraz współpracy w grupie.

Udział w projektach eTwinning dał dzieciom wiele radości, poszerzył ich horyzonty i pozytywnie zmotywował do nauki języka angielskiego. Uczniowie klasy 2c i 3 c SP doświadczyły w praktyce celowości nauki języka obcego.

Wrzesień 2021